• Historia MA-URI® sięga lat 90., kiedy to z połączenia pierwiastka kobiecego i męskiego zaczął wyłaniać się ten system uzdrawiania. Spotkanie kobiety z półkuli północnej i mężczyzny z półkuli południowej, Katji i Hemiego Foxów, zapoczątkowało rozwój metody bazującej na potężnych starożytnych hawajskich i maoryskich koncepcjach. Oboje liderzy mieli za sobą ważne duchowe inicjacje (1987-90), a ich spotkanie w Danii w 1991 roku zaczęło ujawniać głębsze znaczenie ich wcześniejszych doświadczeń, ich Wiedzenie, i ich Przeznaczenie jako twórców MA-URI®.

   o Liderach MA-URI czytaj na http://www.ma-uri.org/leadership/

   Z duchowego punktu widzenia MA-URI wywodzi się od hawajskich i maoryskich przodków, i zrodziło się z inspiracji Wiedzą z Gwiazd, z Matariki (Plejad). Plejady są uznawane za źródło ezoterycznej wiedzy zarówno przez Polinezyjczyków, jak i wiele innych rdzennych ludów Ziemi.

   Jako naczynie dla ducha MA-URI, powstał w Danii Instytut MA-URI®, którego nadrzędnym celem stało się badanie tej sztuki uzdrawiania, nauczanie jej, utrzymywanie jej w czystości, prostocie i uświęceniu.

   więcej o Instytucie na http://www.ma-uri.org/history/

   Początkowo schemat treningu MA-URI® obejmował szkolenie z zakresu pracy z ciałem, zainspirowane stylem hawajskiego Kahuny Abrahama Kawaii. On to, jako pierwszy spośród rdzennych Hawajczyków, rozwinął trening świadomości dla ludzi spoza Polinezji. Jego nauki, bazujące na długiej tradycji przekazu Huny Polinezyjskiej wiedzy ezoterycznej, składały się z praktyk pracy z ciałem, specjalnych tańców i zasad świadomego życia.

   Kluczowe elementy treningu świadomości takie jak: Przytomność, Skupienie, Zestrojenie, Połączenie, Rytm itp., nauczane dawniej przez hawajskich kahunów i maoryskich tohungów, dziś są częścią filozofii nauczanej w MA-URI®.

   Później hawajskie techniki zostały nieco zmodyfikowane zgodnie z wglądami zesłanymi przez maoryską przodkinię ” Hirę Moewaka Kemp Johnstone” Prababcię Hemiego Foxa i liderkę plemienia Kapotai. Większy nacisk zaczęto kłaść na umożliwianie studentom dokonywania szybkiej i skutecznej zmiany w ciele-umyśle-duszy.

   W latach 90. MA-URI® rozprzestrzeniło się na Norwegię, Szwecję i Polskę, a z Polski trafiło na Litwę, Węgry i do Rumunii. Hemi i Katja Fox odwiedzili Polskę po raz pierwszy w 1992 roku z warsztatem wprowadzającym do MA-URI®.

   Warsztaty MA-URI® są prowadzone już od ponad 20 lat w krajach Europejskich, a program treningu jest stale rozwijany i monitorowany przez Instytut wraz z zespołem Trenerów i Resource Persons.

   MA-URI® jako Sztuka Uzdrawiania i Wzmacniania dojrzało, stało się skuteczniejsze i pokazuje swój pełen potencjał jako duchowa szkoła osobistej przemiany.

   Więcej informacji o MA-URI i Instytucie na www.ma-uri.org